Vishay CCF5510R0FKE36
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CCF5510R0FKE36.
element14 APAC
Datasheet3 páginas4 anos atrás
Datasheet3 páginas14 anos atrás
IHS
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-34.16%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622597-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 9.1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Through Hole Metal Film Resistor, Mrs25 Series, 10 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F10R
Descrições
Descrições de Vishay CCF5510R0FKE36 fornecidas pelos seus distribuidores.
Metal Film Resistors 10Ω 500mW ±100ppm/℃ ±1% Plugin,D2.3xL6.2mm Through Hole Resistors ROHS
RESISTOR;METAL FILM;RES 10 OHMS;PWR-RTG 0.25 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
CCF55 Series Ø2.29x6.73mm 0.25/0.5 W 10 Ohm ±1% ±100 ppm/K Metal Film Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 10 OHM, 500mW, 1%
Axial Axial CCF55 0.090Diax0.245L 2.29mmx6.22mm 0.5W 1/2W 10Ohms ±100ppm/C
Metal Film Resistors 1/4watt 10ohms 1% Rated to 1/2watt
Resistance:10Ohm; Product Range:Ccf Series; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Metal Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/K; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |Vishay CCF5510R0FKE36.