Vishay BFC238580102
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 6920
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay BFC238580102.
IHS
Datasheet15 páginas10 anos atrás
Newark
Farnell
element14 APAC
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2009-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupR75UI11004040J
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR747I1100AA00J
Yageo GroupR73TI11004000J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C102J4
Cap Film 0.001uF 1600V PP 5%( 17.8 X 5.2 X 13mm) Radial 10mm 105C Ammo
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, -250ppm/Cel TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 7122
Descrições
Descrições de Vishay BFC238580102 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Film 0.001uF 2000V PP 5% (17.5 X 5 X 11mm) Radial 15mm 110°C Loose in Box
Avnet Japan
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL
MKP 0,001 µF ±5 % 2000 Vdc Pitch 15mm
CAPACITOR, MKP, 1NF, 2000V, 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:2kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; External Depth:5mm; External Length / Height:11mm; External Width:18mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-55°C; Series:MKP 385; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:700V; Voltage Rating V DC:2000V