Vishay BFC237520563
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.056uF, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay BFC237520563.
IHS
Datasheet28 páginas10 anos atrás
Newark
element14 APAC
Mouser
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.02%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicECW-H12563JV
Cap Film 0.056uF 1250V PP 5% (28 X 11.5 X 20mm) Radial 25mm 105C Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.051uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-H10513JVB
Ecwh, Met Polyprop Film Cap Radial Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-H10513JVB
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.056uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-H10563HV
Ecwh, Met Polyprop Film Cap Radial Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-H10563HV
Descrições
Descrições de Vishay BFC237520563 fornecidas pelos seus distribuidores.
Radial AC and Pulse Polypropylene Film Capacitor Lacquered FILM CAPACITOR
Cap Film 0.056uF 1000V PP 5% (30 X 7.5 X 20.5mm) Radial 27.5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
CAPACITOR, 0.056UF, 1000V; Product Range:VISHAY - KP/MKP 375 Series; Capacitance:0.056µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:1kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.056UF, 1000V; Capacitance:0.056µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:1kV; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:27.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Capacitor Mounting:Through Hole; Climatic Category:55/100/56; External Depth:7.5mm; External Length / Height:20.5mm; External Width:30mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-55°C; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:400V; Voltage Rating V DC:1000V