Vishay AC10000002400JAB00
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 240ohm, 48.9898V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay AC10000002400JAB00.
IHS
Datasheet12 páginas5 anos atrás
Datasheet9 páginas18 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-100%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityER58220RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 220ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 220ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
220 Ohms 5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding
TE ConnectivityC10220RJL
C CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±90ppm/C 220Ohm 10W
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 240ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J240R
Res Carbon Film 240 Ohm 5% 1/2W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Descrições
Descrições de Vishay AC10000002400JAB00 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Wirewound 240 Ohm 5% 10W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Ammo Pack
240¦¸ ¡À5% 10W -80ppm/¡æ~-10ppm/¡æ 44mm*8mm
Resistance:240ohm; Product Range:AC Series; Power Rating:8.4W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:-10ppm/K to -80ppm/K RoHS Compliant: Yes