Vishay AC01000007507JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.75ohm, 0.866V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay AC01000007507JA100.
Newark
Datasheet12 páginas5 anos atrás
Datasheet9 páginas12 anos atrás
Datasheet9 páginas13 anos atrás
Datasheet11 páginas14 anos atrás
Datasheet11 páginas15 anos atrás
Datasheet11 páginas16 anos atrás
Datasheet11 páginas17 anos atrás
IHS
Mouser
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.75%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupPNP300JR-73-0R75
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.75ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879350-4
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 0.75ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-0R75
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.75ohm, 0.87V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.75ohm, 1.9365V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-0R75
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 750mOhm 5W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.75ohm, 1.5V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay AC01000007507JA100 fornecidas pelos seus distribuidores.
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 750mOhms -10/ -80ppm/C
Wirewound Axial Resistors 1watt 0.75ohms 5%
750m¦¸ ¡À5% 1W -80ppm/¡æ~-10ppm/¡æ 11mm
RESISTOR WIREWOUND, 0.75OHM, 1W, 5%; Resistance:0.75ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:0.9V; Temperature Coefficient:± 600ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes