Vishay WSL2010R4990FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.499ohm, 0.4995V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL2010R4990FBA.
IHS
Datasheet5 páginas2 anos atrás
Datasheet4 páginas5 anos atrás
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.5ohm, 0.5V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
WSLT Series 2010 0.47 Ohm ±1 % 1 W ±75 ppm/°C Surface Mount Metal Film Resistor
Yageo GroupPT2010FK-7W0R5L
1W Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 500mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ12ZQFR47U
Res Thick Film 2010 0.47 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1BFR47U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.47 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
Descrições
Descrições de Vishay WSL2010R4990FBA fornecidas pelos seus distribuidores.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.4991%B43
RES 0.499 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .499 1% B43
Current Sense Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:0.499ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: No