Vishay WSL2010R2000FEK18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.2ohm, 0.4472V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL2010R2000FEK18.
IHS
Datasheet5 páginas2 anos atrás
Newark
element14
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Res Metal Strip 2010 0.22 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Silicon Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT2010FK-070R2L
750mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 200mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupPT2010FK-7W0R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.2ohm, 0.447V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 0.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R2L
Res Thick Film 2010 0.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Vishay WSL2010R2000FEK18 fornecidas pelos seus distribuidores.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.2ohms 1%
Current Sense Resistors - SMD 1watt .2ohms 1%
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010-18.21%EKE3
2010 (5025Metric) 2010 WSL-HP 0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm 1W 200mOhms ±75ppm/C