Vishay WSL2010R0100FBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.01ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL2010R0100FBA18.
IHS
Datasheet4 páginas4 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ6BWFR010V
Resistor Thick Film 0805 10m Ohm 1% 1/4W 300ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Metal Plate 0805 0.01 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Metal Strip 0603 0.01 Ohm 1% 0.4W ±110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Res Metal Strip 1206 0.01 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 0805 0.01 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
TE Connectivity2176055-1
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.01 Ohm 1% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
Descrições
Descrições de Vishay WSL2010R0100FBA18 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.01 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK, HIGH POWER
RES 0.01 OHM 1% 1W 2010