Vishay WSL1206R2000FEK18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.2ohm, 0.3162V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL1206R2000FEK18.
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupPT1206FR-070R2L
Res Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupPT1206FR-7W0R2L
500mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.19ohm, 0.2179V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8BSFR20V
Res Current Sense Thick Film 1206 0.2 Ohm 1% 1/2W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 200mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupPT1206FR-070R22L
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Vishay WSL1206R2000FEK18 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.21 OHM,1% TOL, PB-FREE, BULK, HIGH POWER
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/4watt 0.2ohms 1%
RES 0.2 OHM 1% 1/2W 1206