Vishay WSL1206R0900FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.09ohm, 0.15V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL1206R0900FBA.
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRL1206FR-070R09L
RES 0.09 OHM 1% 1/4W 1206
PanasonicERJ-8BWFR082V
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8BWFR091V
Res Thick Film 1206 0.091 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-B2CFR091V
Res Thick Film 0612 0.091 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176055-3
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Vishay WSL1206R0900FBA fornecidas pelos seus distribuidores.
RES 0.09 OHM 1% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.09 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-1206 .09 1% B43
RESISTOR, CUR SENSE, 0.09OHM, 250mW, 1%; Resistance:0.09ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Series:WSL; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Resistor Case Style:1206 ;RoHS Compliant: No