Vishay WSL1206R0100JEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.01ohm, 0.05V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL1206R0100JEB.
IHS
Datasheet4 páginas8 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ8CWJR010V
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206JR-070R01L
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±1500ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8CWJR011V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 11 MILI OHM, 5%
PanasonicERJ-8BWJR010V
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73V2BR010JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
Res 1206 0.01 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Vishay WSL1206R0100JEB fornecidas pelos seus distribuidores.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .01 Ohm 1/4W 5%
RES 0.01 OHM 5% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.01 OHMS,5% TOL, POWER METAL STRIP
WSL-1206 .01 5% EB e3