United Chemi-Con APSG160ELL331MF08J
PSG Series 16 V 330 uf 105C 6.3x8mm LS=2.5mm 20k hrs Solid Aluminum Polymer
Ficha de dados
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para United Chemi-Con APSG160ELL331MF08J.
Future Electronics
Datasheet2 páginas5 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+265%
Descrições
Descrições de United Chemi-Con APSG160ELL331MF08J fornecidas pelos seus distribuidores.
330¦ÌF 16V ¡À20% 2.5mm 10m¦¸ 20000h@ 105¡ãC 508mA@ 120Hz,5.08A@ 100 kHz 6.3mm*9mm
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V TH
This conductive polymer aluminum solid capacitor was designed for high voltage and high capacitance (rated voltage of 16V to 35V). The use of solid electrolyte provides stable temperature characteristics and this product guarantees an appealing long life of 15,000/20,000 hours at 105°C.