Triad Magnetics VPL16-300
Laminated Core 5.0VA Power Transformer 115V, 230V Primary 16V Secondary 310mA Chassis Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Triad Magnetics VPL16-300.
IHS
Datasheet1 páginas4 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-3.05%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Triad MagneticsVPL14-360
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 7/14VAC, UL
Triad MagneticsVPL12-400
Laminated Core 5.0VA Power Transformer 115V, 230V Primary 12.6V Secondary 390mA Chassis Mount
Triad MagneticsF-149XP
Power Transformer 1500Vrms 4.5VA 6 Terminal PC Pin Flange Mount/Through Hole
Descrições
Descrições de Triad Magnetics VPL16-300 fornecidas pelos seus distribuidores.
Transformer, split-bobbin, pri:115/230V, sec:5VA, 16V@.31A, 8V@.62a, leads, feet
Power Transformer 3500VAC 5VA 8 Terminal Wire Lead Flange Mount
16V 620mA,310mA Dual 5.0VA 115V,230V Dual , 36.52mm*60.33mm*36.52mm
Power Transformers Chassis, Lead, 5VA 16VDC@0.31A Series
POWER XFMR 16Vct@0.31A UL/cUL/TUV CHASSIS MOUNT
Power Transformers 16V@0.31A 12V@0.62A 5VA
PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
Power Transformer; Leaded Process Compatible:Yes; Output Current:0.62A; Output Voltage:8V; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes; Power Rating:5VA; Series:World; Supply Voltage:230V; Transformer Mounting:Chassis; Transformer Type:Power ;RoHS Compliant: Yes