ABB Control L-24-175-0-L
ABB L-24-175-0-L Cable Tie 175lb 24" Ultraviolet Resistant Black All-Nylon, PK50
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para ABB Control L-24-175-0-L.
Master Electronics
Datasheet6 páginas18 anos atrás
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+119%
Cadeia de suprimentos
Introduction Date2015-08-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
PanduitBT2LH-TL0
Cable Tie, 8-1/2 in L, 2 in Max Bundle Dia., Black, Nylon 6/6, 120 lb Strength, 250 PK
PanduitPLT3H-TL0
Panduit PLT3H-TL0 Cable Tie, Locking, Weather Resistant, Nylon 6/6, 11.4"L, Black, 250/Pack
PanduitBT2LH-L0
Cable Tie, 8-1/2 in L, 2 in Max Bundle Dia., Black, Nylon 6/6, 120 lb Strength, 50 PK
TE Connectivity1-604773-0
Cable Tie, 390 mm L, 101.6 mm Max Bundle Dia., Black, Nylon, 533.78 N Strength
TE Connectivity4-603225-0
Plastic Cable Wrap Cable Clamps Cable Ties and Accessories Tapes and Sealants
Descrições
Descrições de ABB Control L-24-175-0-L fornecidas pelos seus distribuidores.
CABLE TIE, POLY(NYLON 6.6), UV RESISTANT, 23.946"L, TENSILE STRENGTH 175LBS
Thomas & Betts Cm L241750L Cable Tie 175Lb 24 Uv
Cable Tie 175Lb 24 Uv Blk 1-Pc Dis
Cable Ties Heavy Duty Nylon Black 182.88mm 778.4
ABB INSTALLATION PRODUCTS-FORMALLY T&B 12671167
Thomas & Betts L-24-175-0-L Catamount Cable Tie Brand: Thomas & Betts. Part Number: L-24-175-0-L. Catamount Cable Tie, 1-Piece Extra Heavy Duty, Series: 175, 23.946 in Length, 0.345 in Width, 0.085 in Thickness, 7.2 in Diameter Bundle, Lock Mechanism: Plastic Pawl, 175 lb Tensile Strength, -40 to 185 deg F, Nylon/Polyamide 6.6, Black. Additional Description: TB -L-24-175-0-L CABLE TIE 175LB 24 UV BLK 1-PC DIS. Catalog Description: Extra Heavy Duty Cable Tie, Black Polyamide (Nylon 6.6) for Temperatures up to 105 Degrees Celsius (220 F), Weather and Ultraviolet Resistant for Indoor and Outdoor Applications, UL/EN/CSA62275 Type 2/21S Rated for AH-2 Plenum and as a Flexible Cable and Conduit Support, Length of 608.22mm (23.946 Inches), Width of 8.76mm (0.345 Inches), Thickness of 2.15mm (0.085 Inches), Tensile Strength Rating of 778 Newtons (175 Pounds)..