Texas Instruments UA78M33CKVURG3
500mA 80dB@(120Hz) null 3.3V positive 25V TO-252-3 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Texas Instruments UA78M33CKVURG3.
Texas Instruments
Official datasheet0 páginashá 0 anos
Technical Drawing2 páginas9 anos atrás
Datasheet18 páginas12 anos atrás
Datasheet23 páginas13 anos atrás
Technical Drawing2 páginas17 anos atrás
Datasheet20 páginas18 anos atrás
Newark
element14 APAC
Farnell
Augswan
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+26.29%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Recursos de engenharia
Veja kits de avaliação e designs de referência de Texas Instruments UA78M33CKVURG3.
Peças relacionadas
Texas InstrumentsUA78M05CKVURG3
80dB(120Hz) 4.5mA Fixed 500mA 1 5V 7V 5V 25V 2V@ 350mA 100mV 100mV TO-252-3 2.52mm
STMicroelectronicsL78M05ACDT-TR
Linear Voltage Regulator, Fixed, 10V primary input, 5V/500 mA/1 Output, TO-252-3
STMicroelectronicsL78M05CDT-TR
Linear Voltage Regulator, Fixed, Positive Output, 35 V, 5 V, 500 mA, 3 Pins, TO-252 (DPAK)
STMicroelectronicsL78M05ABDT-TR
Descrições
Descrições de Texas Instruments UA78M33CKVURG3 fornecidas pelos seus distribuidores.
UA78M33 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 2V 2.52mm 500mA 0C~125C
LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, TO-252; Output Type:Fixed; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:3.3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Input Voltage Min:5.3V; Input Voltage Max:25V; Max Output Current:500mA RoHS Compliant: Yes
VOLT REG, 3.3V, TO-252; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: 5.3V; Input Voltage Max: 25V; Product Range: 7833 Voltage Regulators; Output Current: 500mA; Output Type: Fixed; Linear Regulator Case Style: TO-252; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Base Number: 78; No. of Outputs: 1Outputs; Operating Temperature Range: 0°C to +125°C; Output Voltage Max: 3.5V; Output Voltage Nom.: 3.3V; Primary Input Voltage: 25V