Circuit Breaker Therm Push/Pull 40A Panel 1 Pole 250/50VAC/VDC | TE Connectivity W23-X1A1G-40
Circuit Breaker Thermal Over Current 1Pole 40A 240VAC/50VDC 2-Pin
Circuit Breaker, Thermal, 1P, 250V, 40A; Product Range:W23 Series; Current Rating:40A; No. Of Poles:1 Pole; Voltage Rating V Dc:50Vdc; Voltage Rating Vac:240Vac; Circuit Breaker Mounting:Panel; Svhc:No Svhc (15-Jan-2018) Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity W23-X1A1G-40...
W23-X1A1G-40=W23/W31 Circuit Breaker Type: Thermal Circuit Function: Series Trip Illuminated: No Actuator Color: Black Operating Voltage: 240 VAC Thermal Series Trip Black | Circuit Breaker | Part Number: W23-X1A1G-40 | Internal Number: 7-1393246-4 | TE Connectivity