TE Connectivity T9AS5D22-24
Power Relay 24VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51mm 27.43mm 27.94mm) THT
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity T9AS5D22-24.
IHS
Datasheet5 páginas2 anos atrás
Newark
TE Connectivity
JRH Electronics
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+19.05%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
Baixar
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity1419137-2
Electromechanical Relay SPDT 20(NO)/10(NC)A 24VDC 576Ohm Through Hole
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 24VDC Coil Through Hole
Power Relay 24VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(32.2mm 27.4mm 27.9mm) Top Mount Automotive
Power Relay 18VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(31.9mm 26.9mm 20.2mm) THT Automotive
TE ConnectivityT9AS5D12-18
Power Relay 18VDC 20(NO)A/10(NC)A SPDT (( 32.51mm 27.43mm 20.4mm)) Through Hole
TE ConnectivityRT314024F
Class F Active RoHS Compliant SPDT (1Form C) Power Relay 8ms -40C 400mW 1.44kOhms
Descrições
Descrições de TE Connectivity T9AS5D22-24 fornecidas pelos seus distribuidores.
Electromechanical Relay 24VDC 576Ohm 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51x27.43x27.94)mm THT Industrial Relay
24V AgCdO 20A SPDT (1 Form C) Plugin,27.4x32.5mm Power Relays ROHS
RELAY,SPDT,30A,24V,576OHM, THRU-HOLE,BLK<AZ
Power/Signal Relay, 1 Form C, SPDT, Momentary, 0.042A (Coil), 24VDC (Coil), 1000mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Spdt, 240Vac, 28Vdc, 30A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:30A; Product Range:T9A Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240Vac; Relay Terminals:Solder; Rohs Compliant: No |Potter&brumfield Te Connectivity T9AS5D22-24
T9AS5D22-24 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 1 Form C SPDT-CO | PCB Power Relay: 30 Amp & Monostable Dc | Part Number: T9AS5D22-24 | Internal Number: 3-1419104-6 | Alias Number: T9A-S5D22-24 | TE Connectivity | Potter & Brumfield