TE Connectivity T9AS5D12-22
Power/Signal Relay, 1 Form C, SPDT, Momentary, 1000mW (Coil), DC Input, AC Output
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity T9AS5D12-22.
IHS
Datasheet3 páginas4 anos atrás
JRH Electronics
Farnell
Electro Sonic
Arrow Electronics
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2022-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity1423029-1
T9A Series General Purpose DC Coil Electromechanical Relay SPDT 20A/10A 22VDC Panel Mount
Electromechanical Relay SPDT 15A 24VDC 650Ohm Flange Mount
General Purpose Relay, SPDT, 15A, 24VDC, Max V250AC 125DC, Bracket Mnt, 8 Pin
Electromechanical Relay SPDT 15A 24VDC 650Ohm Through Hole
TE Connectivity1393209-3
Phoenix Contact2961312
Relay; E-Mech; Power; SPDT; Cur-Rtg 16A; Ctrl-V 24DC; Vol-Rtg 250AC/DC; Plug-In
PanasonicHL1-HP-DC24V
High Capacity Power Relay, PCB Type
G5RL Power Relay Flux Protection SPDT 16A 12VDC Through Hole Tray
Descrições
Descrições de TE Connectivity T9AS5D12-22 fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Relay 22VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51mm 27.43mm 20.4mm) THT
Electromechanical Relay 22VDC 484Ohm 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51x27.43x20.4)mm THT Industrial Relay
Class F AC/DC Active RoHS Compliant General Purpose Relay 15ms -55C~85C 10A@28VDC 2800mW
POWER RELAY, SPDT, 20A, 22VDC, THT; Contact Configuration:SPDT; Coil Voltage:22VDC; Contact Current:20A; Product Range:T9A Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:277VAC; Relay Te