TE Connectivity T2192502050-000
Contact SKT Crimp ST Cable Mount 2-(2AWG/0)AWG
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity T2192502050-000.
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.74%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Introduction Date2016-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity1-1469492-1
Backplane Accessories; 1-1469492-1; TE CONNECTIVITY; Yes; Snap in; Module; 0 AWG
TE Connectivity1-1469492-2
Connector Accessory, Guide Module, AMP MULTIGIG RT Series High Speed Backplane Connectors
RF / Coaxial Connector, BNC Coaxial, Straight Jack, Through Hole Vertical, 50 ohm
Amphenol97-20-29S
Circular MIL Spec Tools, Hardware & Accessories 17P Socket Insert Shell Size 20
Amphenol97-20-27P
Circular Mil Spec Tools, Hardware & Accessories 14P Sz 20 Pin Insert
Amphenol97-20-27S
14 Position Circular Connector Insert, Female Sockets Solder Cup
Descrições
Descrições de TE Connectivity T2192502050-000 fornecidas pelos seus distribuidores.
HCM250-FC-50 | TE Connectivity T2192502050-000
Socket Contact Crimp Straight Cable Mount
Heavy Duty Power Connectors HCM250-FC-50
HEAVY DUTY CONTACT, SKT, CRIMP, 1/0AWG; Product Range:HCM250 Series; Contact Gender:Socket; Wire Size AWG Max:0AWG; Wire Size AWG Min:-; Contact Termination Type:Crimp; Current Rating:250A; Contact Material:Copper 65AC67
Special Order: HCM250-FC-50 Contact Mating Area Plating Material: Silver (Ag) Contact Type: Socket Wire Contact Termination Area Plating Material: Silver Wire Size: 1/0 AWG Wire Size: 50 mm² Silver (Ag) Socket 1/0 AWG | Connector Contact | Part Number: T2192502050-000 | Internal Number: T2192502050-000 | TE Connectivity | HDC