TE Connectivity RP73PF1J14RBTDF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 37.4ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity RP73PF1J14RBTDF.
Electro Sonic
Datasheet10 páginas8 anos atrás
TE Connectivity
element14 APAC
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.82%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Introduction Date2016-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityCPF0603B14RE1
Res Thin Film 0603 14 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP8-1879221-8
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 13.3 Ohm, 63 Mw, - 0.1%, 50 V
TE Connectivity / AMP8-1879221-9
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 13.7ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupAT0603BRD0715RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD0713RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 13Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0713R7L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 13.7Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de TE Connectivity RP73PF1J14RBTDF fornecidas pelos seus distribuidores.
THIN FILM FIXED RESISTOR 0603 CASE 14OHM +/-0.1% 0.166W +/-25PPM/DEGC
0603 (1608Metric) RP73P Holsworthy 0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm 0.167W 1/6W 14Ohm ±25ppm/C
RESISTOR, 0603, 0.17W, 14R, 0.1%, 25PPM; Product Range:TE CONNECTIVITY - RP73 Series Thin Film Chip Resistor; Resistance:14ohm; Power Rating:166mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Voltage Rating:100V; Resistor Mounting:SMD
RP 1J 0.166W 14R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 14 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 14 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1J14RBTDF | Internal Number: 3-1625867-5 | TE Connectivity | Holsworthy