TE Connectivity RLP73K2AR68JTD
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity RLP73K2AR68JTD.
IHS
Datasheet4 páginashá 1 anos
TE Connectivity
Electro Sonic
Master Electronics
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityRL73K2BR68JTD
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP6-1622825-3
SMD Current Sense Resistors, RL73 Series, 0.68 ohm, 125 mW, - 5%, 1.11 V, 0805 [2012 Metric]
PanasonicERJ-6RQJR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6DQJR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R68L
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity RLP73K2AR68JTD fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Smd Current Sense Resistors, Rl73 Series, 0.68 Ohm, 250 Mw, - 5%, 0805 [2012 Metric] |Cgs Te Connectivity RLP73K2AR68JTD
RESISTOR, R68, 200PPM, 0.25W; Resistance:0.68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Mounting:SMD
RLP73K 2A R68 5% 5K RL Resistance Value: .68 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Low Ohmic Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 0.68 Ω Thick Film Low Ohmic Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73K2AR68JTD | Internal Number: 2-2176054-8 | TE Connectivity | CGS