TE Connectivity R10S-E1Y2-J5.0K
Relay, 2 A, 28 VDC, SPDT, 1.187" L X 0.737" W, 500 Ohms, Panel, R10 Series
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity R10S-E1Y2-J5.0K.
IHS
Datasheet5 páginashá 1 anos
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
LTB Date2025-09-26
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity3-1393766-3
R10 Series 3 A DPDT Socket Mount General Purpose Power Relay
TE Connectivity8-1393769-3
Relay, 2 Form C (NO/NC), 12 V (DC), 2500 Ω, 3 A, 30 V (DC), 120 V (AC), monostable, 8-1393769-3
Power Relay 12VDC 3A DPDT(24.1x18.67x30.15)mm Socket
Power Relay 12VDC 110Ohm DPDT(27.94x21.59x36)mm Bracket
G2R Power Relay Flux Protection Double-Winding Latching DPDT 4A 12VDC Through Hole Tray
Relay; E-Mech; DPDT; 12VDC Coil; Diode Surge Supp.; Plug-In/Solder Term.; Bracket Mnt
Descrições
Descrições de TE Connectivity R10S-E1Y2-J5.0K fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Relay 3A DPDT(24.1x18.67x30.2)mm Socket
Electromechanical Relay DPDT 3A 5KOhm Plug-In
ER - Relay; 2 A; 28 VDC; SPDT;
RS APAC
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.002A (Coil), 10VDC (Coil), 20mW (Coil), 3A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, DPDT, 120VAC, 28VDC, 2A
RELAY GP DP 3A PLUG IN 12V SLD
Industrial Relays (General Purpose)
Industrial Relays 3 AMP 20MW 4PDT
7-1393769-5, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SOLDER AND PLUG-IN TERM CERAMIC CASE
R10S-E1Y2-J5.0K=R10 Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, DC Coil Power Rating DC: 20 mW Coil Resistance: 5000 Ω Coil Special Features: Sensitive Version Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 20 mW 5000 Ω | Power Relay | Part Number: R10S-E1Y2-J5.0K | Internal Number: 7-1393769-5 | TE Connectivity