TE Connectivity PB7B2RS5M1CAL00Y500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity PB7B2RS5M1CAL00Y500.
IHS
Datasheet5 páginashá 1 anos
JRH Electronics
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity PB7B2RS5M1CAL00Y500 fornecidas pelos seus distribuidores.
Switch Push Button ON-(OFF) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Solder Lug Panel Mount Loose
PB ON/OFF RC YLW M1 TERM IP68 500MM LHS
PB SWITCH, SPST, 0.4A, 32V, WIRE LEADED
SWITCH PUSH SPST-NC 125MA 125V
Sub-Miniature Pushbutton Switches
PB ON/OFF RC YLW M1 TERM IP68 500MM LHS Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB7B2RS5M1CAL00Y500 | Internal Number: 2329362-8 | TE Connectivity | ALCOSWITCH