TE Connectivity KUP-14A15-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 10A 3PDT (38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity KUP-14A15-120.
element14 APAC
Datasheet5 páginas14 anos atrás
IHS
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityKUP-14A45-120
Power Relay 120VAC 10A 3PDT(38.89x35.7x49.99)mm Socket
TE ConnectivityKUP-14A35-120
TE Connectivity9-1393117-9
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3Pdt, Momentary, 2700Mw (Coil), 10A (Contact), 28Vdc (Contact), Ac
TE Connectivity / P&BKUP-14A15F-120
TE Connectivity9-1393109-9
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Tapped Core
Descrições
Descrições de TE Connectivity KUP-14A15-120 fornecidas pelos seus distribuidores.
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, 3Pdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-14A15-120
KUP-14A15-120=KU- Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3 Form C 3PDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 3 Form C 3PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUP-14A15-120 | Internal Number: 7-1393117-8 | TE Connectivity | Potter & Brumfield