TE Connectivity KUHP-11DT1-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 20A DPDT (( 60.5mm 35.38mm 62.51mm)) Flange Power Relay
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity KUHP-11DT1-24.
IHS
Datasheet5 páginashá 1 anos
element14 APAC
TE Connectivity
Master Electronics
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-29.61%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Introduction Date2003-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityKUHP-11D51-24
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.05A (Coil), 24Vdc (Coil), 1230Mw (Coil), 20A
TE ConnectivityKUHP-11D17-24
Power Relay 24VDC 20A DPDT( (38.89mm 35.71mm 58.7mm)) Plain Case
TE Connectivity7-1393116-8
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A DPDT(73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity6-1393116-9
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A DPDT(50.52x38.56x57.1)mm Flange Industrial Relay
18732C200 Panel Mount Power Relay 24VDC 20 AMPS AT 120/240/277VAC
Electromechanical Power Relay DPDT 16A 24VDC 475Ohm Quick Connect Bracket Mount
Descrições
Descrições de TE Connectivity KUHP-11DT1-24 fornecidas pelos seus distribuidores.
RELAY, E-MECH, POWER, DPDT, 20A, CTRL-V 24DC, VOL-RTG 120/240 AC, 28 DC, 9 PIN
Electromechanical Relay DPDT 20A 24VDC 472Ohm Flange Mount
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.05A (Coil), 24VDC (Coil), 1230mW (Coil), 20A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 240Vac, 28Vdc, 20A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:20A; Product Range:Kuhp Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Contact Voltage Vdc:28V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUHP-11DT1-24
KUHP-11DT1-24=KU Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUHP-11DT1-24 | Internal Number: 7-1393114-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield