TE Connectivity KUEP-11A15-120
Power Relay DPDT 240VAC 120VAC Quick Connect/Solder Socket Mount Box/Tray
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity KUEP-11A15-120.
IHS
Datasheet5 páginashá 1 anos
JRH Electronics
TE Connectivity
Master Electronics
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-29.37%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityKUEP-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 1.7KOhm Plain Case
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
GP PANEL PLUG-IN ENCLOSED RELAY; DPDT; 10A; 120VAC; QUICK CONNECT TERMIANLS
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
PanasonicHP2-TM-AC115V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2310mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Descrições
Descrições de TE Connectivity KUEP-11A15-120 fornecidas pelos seus distribuidores.
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 150VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 10A DPDT (38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
KUEP-11A15-120=RELAY,GENPUR,QC Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUEP-11A15-120 | Internal Number: 8-1393113-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield