TE Connectivity KHAU-17A11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 1200mW (Coil), 2.5A (Contact), AC Input, Panel Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity KHAU-17A11-24.
Farnell
Datasheet3 páginas9 anos atrás
IHS
TE Connectivity
Master Electronics
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+20.17%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityKHAU-17D11-12
KHA Series 3 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKHAU-17D11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.038A (Coil), 24Vdc (Coil), 850Mw (Coil), 2.5A
PanasonicHC4E-HP-AC24V
General Purpose Relay For Control Panel
PanasonicHC4D-H-AC24V
Power/Signal Relay, 8PDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
TE ConnectivityR10-E2P4-V185
Electromechanical Relay 12VDC 185Ohm 3A 4PDT(29.59x18.67x30.15)mm THT General Purpose Relay
General Purpose Relay Automotive For Control Panel
Descrições
Descrições de TE Connectivity KHAU-17A11-24 fornecidas pelos seus distribuidores.
Relay, 4Pdt, 120Vac, 28Vdc, 5A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:5A; Product Range:Kha Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Contact Voltage Vdc:28V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KHAU-17A11-24
KHAU-17A11-24=KH Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 4 Form C 4PDT-CO Contact Current Rating: 2.5 A General Purpose Power Relay AC Monostable 4 Form C 4PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KHAU-17A11-24 | Internal Number: 2-1393122-1 | TE Connectivity | Potter & Brumfield