TE Connectivity KHAU-17A11-12
Power Relay 12VAC 2.5A 4PDT(28.2mm 21.8mm 32mm) Socket
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity KHAU-17A11-12.
IHS
Datasheet5 páginashá 1 anos
Farnell
TE Connectivity
JRH Electronics
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-67.06%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Peças relacionadas
Relay;E-Mech;4PDT;Ctrl-V 12VAC;5A;250VAC/30VDC;Socket Mnt;Blade Term;MY Series
PanasonicHC4D-H-AC12V
Relays 12VAC 3A 4PDT-MBB(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay Automotive
PanasonicHC4D-HL-AC12V
TE ConnectivityKHAU-17D11-12
KHA Series 3 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKHAU-17D11-6
POTTER & BRUMFIELD POWER RELAY, 4PDT, 6 VDC, 5 A, KHA SERIES, THROUGH HOLE, NON LATCHING
TE ConnectivityKHAU-17D11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.038A (Coil), 24Vdc (Coil), 850Mw (Coil), 2.5A
Descrições
Descrições de TE Connectivity KHAU-17A11-12 fornecidas pelos seus distribuidores.
RELAY, E-MECH, 4PDT, CUR-RTG 3A, CTRL-V 12AC, VOL-RTG 120/28AC/DC, SOCKET MNT
Relay, 4Pdt, 120Vac, 28Vdc, 5A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:12Vac; Contact Current:5A; Product Range:Kha Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Contact Voltage Vdc:28V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KHAU-17A11-12
KHAU-17A11-12=KH Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 4 Form C 4PDT-CO Contact Current Rating: 2.5 A General Purpose Power Relay AC Monostable 4 Form C 4PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KHAU-17A11-12 | Internal Number: 1-1393122-9 | TE Connectivity | Potter & Brumfield