TE Connectivity HDP24-18-20PE
DEUTSCH HDP20 Series 20 Position Black Circular Receptacle Housing Connector
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity HDP24-18-20PE.
IHS
Datasheet6 páginashá 1 anos
Datasheet6 páginashá 1 anos
JRH Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity HDP24-18-20PE fornecidas pelos seus distribuidores.
Circular Housing Receptacle 20 Position Pin Contact Cable Mount
CIRCULAR CONNECTOR, RECP ASM DEUTSCH HD SERIES / DEUTSCH HDP SERIES
Circular Connector, 20 Contact(s), Male, Receptacle
ConnCircular PIN 20 POSCrimp ST Jam Nut 20 Terminal 1 Port Bulk
CONN RCPT HSG MALE 20POS PNL MNT
REC, 20P, BLK, E, 16/20, P Nominal Voltage Architecture: 48 V 24 V 12 V Number of Positions: 20 Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1 mm 1.6 mm Deutsch Hdp20 Housing | 48 V 20 | Part Number: HDP24-18-20PE | Internal Number: HDP24-18-20PE | Alias Number: ZPF000000000140686 | 1 mm | TE Connectivity | DEUTSCH