TE Connectivity FN3288HVIT-16-44-C43-R60
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 16A 760VAC Terminal Block Flange Mount
Production
Fichas técnicas e documentos
Farnell
Datasheet9 páginashá 0 anos
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginHungary
Introduction Date2018-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity FN3288HVIT-16-44-C43-R60 fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Line Filters 3 Phase Slim Book Style High Performance IT Line Filter 690VAC, 16A, STB Terminal 44, Cy 3.0uF
FILTER 3-PH EMC/RFI SLIM BOOK 690VAC 16A TERM 44 CY 3.0UF FN 3288 SERIES
FN3288HVIT-16-44-C43-R60, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Three Phase EMI Filter, 305V, 60HzHz
LINE FILTER 760VAC 16A CHASS MNT
Power Line Filter, 3 Phase, 16A, 760Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:760Vac; Current Rating:16A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:3 Phase Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3288HVIT-16-44-C43-R60
FN3288HVIT-16-44-C43-R60 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: Three Phase Operating Voltage: 760 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 16 A Terminal Block Three Phase | Part Number: FN3288HVIT-16-44-C43-R60 | Internal Number: 818071-SF | FN3288HVIT-16-44-C43-R60 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: Three Phase Operating Voltage: 760 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 16 A Terminal Block Three Phase | Part# FN3288HVIT-16-44-C43-R60 | Schaffner