TE Connectivity FN3026HP-30-71
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 30A 520VAC Wire Lead Chassis Mount/DIN Rail
Production
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity FN3026HP-30-71.
IHS
Datasheet5 páginashá 0 anos
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+4.76%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Introduction Date2006-06-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
Littelfuse03540902ZXGY
354 OMNI-BLOK Series - 354 Series - OMNI-BLOK® Fuse Block for 3AG Fuses, Molded Base, RoHS
Fuse Holder 2P 300V 30A Fusebloc k
Littelfuse03540802ZXGY
Fuse Holder 1 Fuse 6.3mm x 32mm/3AB/3AG Cartridge Fuse 300VAC 300VDC 20A
Littelfuse05200003Z
520 Series - 520 Series - Metric OMNI-BLOK® Fuse Block for 5x20mm Fuses, Molded Base, RoHS
Fuse Holder 3P 300V 30A Fuseblock
Fuse Holder 3P 300V 60A Fuseblock
Descrições
Descrições de TE Connectivity FN3026HP-30-71 fornecidas pelos seus distribuidores.
AC FILTER EMC/RFI 3-PH 520/300VAC 30A DIN RAIL FN 3026 SERIES
Power Line Filters 30A 18.5kW DIN-rail mount
Compact 3-phase low-leakage plastic filters
Single-stage three-phase (delta) EMC/EMI line filter is rated for 30A continuous current at 50/60Hz input frequencies.
Three Phase EMI Filter, 520V, 60HzHz
3 Phase Plastic Housing Filter 52
FILTER 3PH CHASSIS 30A AWG 7-8
Power Line Filter, Emi/Rfi, 30A, Tb; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:30A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:Emi, Rfi Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3026HP-30-71
FILTER, 30A, 3 PHASE, DIN RAIL; Voltage rating, AC:300V; Current rating:30A; Phases, No. of:3; Length / Height, external:150mm; Width, external:50mm; Depth, external:78mm; Current, leakage:2.5µA; Frequency, supply max:60Hz; Power rating:18kW; Temp, op. max:100°C; Temp, op. min:-25°C