TE Connectivity DT06-3S-C015
Combination Line Connector, 3 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Plug
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity DT06-3S-C015.
Datasheet6 páginashá 1 anos
Electro Sonic
TE Connectivity
Sager Electronics
Burklin Elektronik
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+83.23%
Peças relacionadas
TE ConnectivityDT04-3P-E005
Conn Housing RCP 3 POS 10.01mmCrimp STCable Mount Black Package Automotive
TE ConnectivityDT06-3S-EP06
Conn Housing PL 3 POS 10.01mm Crimp ST Cable Mount Black Box Automotive
TE Connectivity / DEUTSCHDT06-3S-P012
Sabre Vertical Header, 3 Circuits, Glow-Wire Capable, PCB Thickness 1.60mm, with Board Lock
7.50mm Pitch Sabre Header, Vertical, 3 Circuits, Glow-Wire Capable, PCB Thickness 2.40mm, with Board Lock
Panel Mount Barrier Terminal Block, 2 Row, 3 Ways, 22 AWG, 14 AWG, 9.53 mm, 15 A
Descrições
Descrições de TE Connectivity DT06-3S-C015 fornecidas pelos seus distribuidores.
TE Connectivity DT06-3S-C015 DT Series Connector Plug 3P Female Shrouded Grey
Automotive Conn, Plug/Rcpt, 3P, 13A/250V Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity DT06-3S-C015
PLG, 3P, GRY, E Nominal Voltage Architecture: 48 V 24 V 12 V Number of Positions: 3 Connector & Housing Type: Housing for Female Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Deutsch Dt Plug Connector | 48 V 3 | Part Number: DT06-3S-C015 | Internal Number: DT06-3S-C015 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH