TE Connectivity CRGH0805J330K
Res Thick Film 0805 330K Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGH0805J330K.
Master Electronics
Datasheet8 páginas6 anos atrás
Tendência de 3 meses:
-1.85%
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805JR-07330KL
Res Thick Film 0805 330K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-07330KL
Res Thick Film 0805 330K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-13330KL
Res Thick Film 0805 330K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 330kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 330000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGH0805J330K fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 330000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 330 Kohm, 330 Mw, - 5%, 150 V |Neohm Te Connectivity CRGH0805J330K
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 330K 0.33W
Special Order: CRGH0805 5% 330K 0.33W Resistance Value: 330K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 330K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J330K | Internal Number: 3-1879496-5 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 330K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 330kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)