TE Connectivity CRGH0805J270K
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGH0805J270K.
element14 APAC
Datasheet4 páginashá 1 anos
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-100%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805JR-07270KL
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-07270KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-13270KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 270000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125 W, 5 %, 200 Ppm, 270000 Ohm, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ274V
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGH0805J270K fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 270 kohm, 330 mW, - 5%, 150 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 270000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 270K 0.33W
RES, 270K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)