TE Connectivity CRGH0805J120R
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 120 ohm, 330 mW, - 5%, 150 V RoHS Compliant: Yes
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGH0805J120R.
Master Electronics
Datasheet8 páginas6 anos atrás
TE Connectivity
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805JR-07120RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 120Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-07120RL
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-13120RL
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 130 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6GEYJ121V
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGH0805J120R fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 120ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 120OHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 120R 0.33W
120 Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 5 %, 2 Termination, 0805, Taped & Reeled, Resistance Class Up to 1kΩ, .33 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
Special Order: CRGH0805 5% 120R 0.33W Resistance Value: 120 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 120 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J120R | Internal Number: 5-1879377-2 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 120R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 120ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)