TE Connectivity CRGCQ1210F10K
Res Thick Film 1210 10K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGCQ1210F10K.
Master Electronics
Datasheet9 páginas8 anos atrás
Datasheet10 páginashá 1 anos
Sager Electronics
JRH Electronics
Farnell
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGCQ1210F10K fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Res General Purpose Thick Film 1210 10k Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1210 10K 1%
CRGCQ 1210 10K 1% Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 1210 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ1210F10K | Internal Number: 3-2176345-7 | TE Connectivity | NEOHM