TE Connectivity CRGCQ0805J3K3
Res Thick Film 0805 3.3K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGCQ0805J3K3.
Master Electronics
Datasheet9 páginas8 anos atrás
IHS
Tendência de 3 meses:
-0.61%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGCQ0805J3K3 fornecidas pelos seus distribuidores.
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 3.3kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 3300ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 3K3 5%
SMD Resistor 0805 3.3KΩ ±5% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 3K3, 5%, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.3kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance:
CRGCQ 0805 3K3 5% Resistance Value: 3.3K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 3.3K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0805J3K3 | Internal Number: 2-2176342-2 | TE Connectivity | NEOHM