TE Connectivity CRGCQ0805F5K6
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGCQ0805F5K6.
JRH Electronics
Datasheet9 páginas8 anos atrás
Sager Electronics
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.96%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGCQ0805F5K6 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5600ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 5K6 1%
RES, 5K6, 1%, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 5.6kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Ma; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, 5K6, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film; Resistance:5.6Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V |Te Connectivity CRGCQ0805F5K6
CRGCQ 0805 5K6 1% Resistance Value: 5.6K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 5.6K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0805F5K6 | Internal Number: 3-2176341-4 | TE Connectivity | NEOHM