TE Connectivity CRGCQ0805F56K
Res Thick Film 0805 56K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGCQ0805F56K.
Master Electronics
Datasheet9 páginas8 anos atrás
IHS
Tendência de 3 meses:
+5.72%
SímboloPegada
SnapEDA
Introduction Date2018-03-13
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGCQ0805F56K fornecidas pelos seus distribuidores.
Res General Purpose Thick Film 0805 56k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 56000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 56K 1%
RES, 56K, 1%, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 56kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Mat; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, 56K, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film; Resistance:56Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ0805F56K
CRGCQ 0805 56K 1% Resistance Value: 56K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 56K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0805F56K | Internal Number: 4-2176341-6 | TE Connectivity | NEOHM