TE Connectivity CRGCQ0805F15K
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGCQ0805F15K.
JRH Electronics
Tendência de 3 meses:
+11.32%
SímboloPegada
SnapEDA
Introduction Date2018-03-13
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGCQ0805F15K fornecidas pelos seus distribuidores.
Res General Purpose Thick Film 0805 15k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 15000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 15K 1%
RES, 15K, 1%, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 15kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 0805 15K 1% Resistance Value: 15K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 15K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0805F15K | Internal Number: 3-2176341-9 | TE Connectivity | NEOHM