TE Connectivity CRGCQ0603J3K3
Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGCQ0603J3K3.
JRH Electronics
Datasheet9 páginas8 anos atrás
IHS
Tendência de 3 meses:
-11.48%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGCQ0603J3K3 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3300ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 3K3 5%
Res, 3K3, 5%, 0603, Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:3.3Kohm; Product Range:Crgcq Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ0603J3K3
CRGCQ 0603 3K3 5% Resistance Value: 3.3K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 3.3K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0603J3K3 | Internal Number: 2-2176340-2 | TE Connectivity | NEOHM