TE Connectivity CRGCQ0603F8K2
Res Thick Film 0603 8.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGCQ0603F8K2.
Tendência de 3 meses:
-10.61%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGCQ0603F8K2 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res General Purpose Thick Film 0603 8.2k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 8200ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 8K2 1%
CRGCQ 0603 8K2 1% Resistance Value: 8.2K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 8.2K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0603F8K2 | Internal Number: 3-2176339-6 | TE Connectivity | NEOHM