TE Connectivity CRGCQ0402J4K7
63mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 4.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRGCQ0402J4K7.
JRH Electronics
Datasheet9 páginas8 anos atrás
Datasheet4 páginas7 anos atrás
Datasheet10 páginashá 1 anos
Sager Electronics
Farnell
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.47%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
TraceParts
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRGCQ0402J4K7 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 4700ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res General Purpose Thick Film 0402 4.7k Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
4.7 kOhms 5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200
CRGCQ 0402 4K7 5% Resistance Value: 4.7K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 4.7K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0402J4K7 | Internal Number: 2-2176338-3 | TE Connectivity | NEOHM