TE Connectivity CRG0402J100K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 100000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CRG0402J100K.
element14 APAC
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Datasheet2 páginas20 anos atrás
Farnell
Master Electronics
JRH Electronics
TE Connectivity
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.77%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0402 110K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 91K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-07100KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402JR-07100KL
Yageo GroupRC0402JR-07110KL
Res Thick Film 0402 110K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 97.6kOhm 0.063W 1/16W
Descrições
Descrições de TE Connectivity CRG0402J100K fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 0402 100K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, Thick Film, Res 100 Kilohms, Pwr-Rtg 0.063 W, Tol 5%, SMT, 0402 | TE Connectivity CRG0402J100K
Thick Film Resistors-SMD CRG0402 5% 100K
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 100kOhm 63mW
RES, THICK FILM, 100K, 5%, 0.125W, 0402; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Volta
CRG0402 5% 100K Resistance Value: 100K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 100K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J100K | Internal Number: 1622826-2 | TE Connectivity | NEOHM