TE Connectivity CAP120ASANG
Power/Signal Relay, SPST-NO, 28VDC (Coil), 150A (Contact), 900VDC (Contact), Panel Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity CAP120ASANG.
IHS
Datasheet3 páginashá 1 anos
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.75
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity1618408-2
Power/Signal Relay, SPST, 28VDC (Coil), 150A (Contact), 1000VDC (Contact), Panel Mount
TE Connectivity1393315-9
Power Relay 24VDC 141Ohm 130A SPST-NO-DM Flange High Current Relay Automotive
Electromechanical Relay 12VDC 85Ohm 120A SPST-NO (28.5x28.5x36.8)mm Plug-In Power Relay
Descrições
Descrições de TE Connectivity CAP120ASANG fornecidas pelos seus distribuidores.
Contactor, 1-Pole, Spst-No, 28Vdc, Panel; Load Current Inductive:-; Relay Mounting:Panel; Operating Voltage:600Vdc; Contact Configuration:Spst-No; No. Of Poles:1 Pole; Switching Power Ac3:-; Switching Current Ac1:150A; Coil Voltage Rohs Compliant: Yes |Kilovac Te Connectivity CAP120ASANG
CAP120ASANG=CONTACTOR, SPST-NO Contact Arrangement: SPST NO Contact Current Rating: 150 A Coil Voltage (Max): 28 VDC Coil Voltage Rating: 28 VDC Coil Termination: Flying Lead SPST 150 A 28 VDC | Part Number: CAP120ASANG | Internal Number: 2-1618403-6 | TE Connectivity