TE Connectivity AV1911RG12Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST ON OFF 3A 250 VAC Quick Connect Panel Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity AV1911RG12Q04.
IHS
Datasheet4 páginas2 anos atrás
JRH Electronics
TE Connectivity
Farnell
Sager Electronics
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2020-06-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity AV1911RG12Q04 fornecidas pelos seus distribuidores.
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
AV19 SPL 3A FIXED RING R&Y 12V
SPST, On-off, 3A, Wire Terminal, Panel Mount
STANDARD ANTI VANDAL SWITCHES;
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Product Range:AV19 Anti-Vandal Series; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A; Contact Volt
AV19 SPL 3A FIXED RING R&Y 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV1911RG12Q04 | Internal Number: 1-2317404-1 | TE Connectivity | ALCOSWITCH