TE Connectivity AV1911EG12Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST ON OFF 3A 250 VAC Quick Connect Panel Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity AV1911EG12Q04.
JRH Electronics
Datasheet4 páginas3 anos atrás
Datasheet4 páginas7 anos atrás
Datasheet5 páginashá 1 anos
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2017-05-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity AV1911EG12Q04 fornecidas pelos seus distribuidores.
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Product Range:AV19 Anti-Vandal Series; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A; Contact Volt
AV19 SPL 3A MOVING RING R&Y 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV1911EG12Q04 | Internal Number: 1-2316531-1 | TE Connectivity | ALCOSWITCH