TE Connectivity 35221R5JT
Fixed Resistor, Thick Film, 3W, 1.5ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity 35221R5JT.
IHS
Datasheet4 páginashá 1 anos
JRH Electronics
Master Electronics
TE Connectivity
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-44.60%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity / AMP2-1879021-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 4122
TE ConnectivitySMW21R5JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1.5ohm, 300V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2616
CRCW Series 2512 1 W 1.5 Ohm ±5 % ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity / AMP2-1622820-0
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 1.5ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC1206JR-071R5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1.5Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-071R5L
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descrições
Descrições de TE Connectivity 35221R5JT fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 5% 3W ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive
1.5 ohm, Thick Film, Power Resistor, 5 %, 2512, 3 W, 400 ppm/C, Solder, 2 Termin
Res, 1R5, 5%, 3W, 2512, Thick Film Rohs Compliant: Yes
Thick Film Resistors - SMD 1.5 OHM 5% 3W
3522 1R5 5% 3W Resistance Value: 1.5 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Smd Power Resistor: 3 Watt & 1% Tol | 1.5 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: 35221R5JT | Internal Number: 2176230-4 | TE Connectivity | CGS