TE Connectivity / P&B T7NS5D1-48
Electromechanical Relay SPDT 10A 48VDC 6.4KOhm Through Hole
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity / P&B T7NS5D1-48.
IHS
Datasheet1 páginas16 anos atrás
Datasheet2 páginas18 anos atrás
element14 APAC
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-04-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2012-04-14
LTD Date2012-09-27
Peças relacionadas
PanasonicJS1-48V
Relay; 10 A; 48 V; Power; 6400 Ohms; Silver Alloy; 360 W; 100 MegOhms; 7.5 A
PanasonicJS1F-B-48V
Miniature Power Relay, 1 Form C, 10A 250VAC 10A 125VAC, 6A 277VAC, Class B Coil, Flux Resistant
Electromechanical Relay SPDT 12A 48VDC 5.358KOhm Through Hole
Electromechanical Relay SPST-NO 12A 48VDC 5.358KOhm Through Hole
TE Connectivity / P&BV23061B1009A401
V23061 Series Miniature Power PCB Electromechanical Relay SPDT 8A 48VDC 8790Ohm Through Hole
Descrições
Descrições de TE Connectivity / P&B T7NS5D1-48 fornecidas pelos seus distribuidores.
POWER RELAY, SPDT, 48VDC, 10A, PC BOARD
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.008A (Coil), 48VDC (Coil), 360mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
POWER RELAY, SPDT, 48VDC, 10A, PC BOARD;; POWER RELAY, SPDT, 48VDC, 10A, PC BOARD; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VDC Nom:48V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:250V; Coil Resistance:6.4kohm; Contact Configuration:SPDT; Coil Type:DC Monostable
General Purpose Power Relay; Series:T7N; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VDC Nom:48V; Coil Resistance:6400ohm; No. of Poles:1; Contacts:SPDT; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:10A; Leaded Process Compatible:No ;RoHS Compliant: Yes