TE Connectivity RP73PF1E147KBTDF
Res Thin Film 0402 147K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TE Connectivity RP73PF1E147KBTDF.
Electro Sonic
Datasheet10 páginas8 anos atrás
IHS
Sager Electronics
element14 APAC
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Pegada
Baixar
TraceParts
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
2,608
Authorized Distributors
6
Resistance
147 kΩ
147 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2017-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Descrições
Descrições de TE Connectivity RP73PF1E147KBTDF fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 147000ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Precision High Power Thin Film 0402 147k Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
RES, 147K, 0.1%, 0.1W, 0402, THIN FILM; Resistance:147kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Power; Voltage Ra
Special Order: RP 1E 0.1W 147K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 147K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 147K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1E147KBTDF | Internal Number: 2176313-5 | TE Connectivity | Holsworthy